•  
  • Home
  • Lening van USD 13,8 miljoen voor Oost-Westverbinding

Lening van USD 13,8 miljoen voor Oost-Westverbinding

21/03/2013 15:12 - Redactie dWT Online

Minister van Financiën Adelien Wijnerman en  Anajulia Taylhardat Cordero, director Latin American Caribbean & European Regio, van het OPEC Fonds voor Internationale Ontwikkeling, ondertekenen de leningsovereenkomst

Minister van Financiën Adelien Wijnerman en Anajulia Taylhardat Cordero, director Latin American Caribbean & European Regio, van het OPEC Fonds voor Internationale Ontwikkeling, ondertekenen de leningsovereenkomst Foto: Ministerie van Financiën  

PARAMARIBO - Het ministerie van Financiën heeft een lening van 13,8 miljoen US dollars afgesloten bij het OPEC Fonds voor Internationale Ontwikkeling (OFID). Het geld is bedoeld voor verzwaring van de Oost-West verbinding tussen Meerzorg en Albina. Dit meldt het ministerie in een persbericht donderdag.

Financiën-minister Adelien Wijnerman heeft de overeenkomst getekend tijdens de jaarvergadering van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) die medio maart in Panama is gehouden. Deze overeenkomst is de eerste tussen Suriname en OFID.

Het totale uitbreidingsproject van de weg is begroot op  53,8 miljoen US dollars. De Inter Amerikaanse Ontwikkelings Bank (IDB) betaalt de restererende 40 miljoen. De lening heeft een looptijd van 18 jaar met een rente 4,5 procent. De eerste vier jaar hoeft er niet afgelost te worden.

Het OFID is een financieringsinstelling die in 1976 is opgericht door de organisatie van olieproducerende landen (OPEC). Bedoeling van het fonds is de relatie tussen lidlanden en ontwikkelingslanden te verbeteren door het verstrekken van leningen om de sociaal economische ontwikkeling in die landen te steunen.

De eerste gesprekken met het OFID over deze lening zijn in maart 2012 al door Gilmore Hoefdraad, president van de Centrale Bank, gevoerd. 

Meer weten? Lees voor verdieping en achtergronden de Ware Tijd!

Share on Facebook