•  
  • Home
  • Suriname krijgt masteropleiding Spaans

Suriname krijgt masteropleiding Spaans

21/03/2013 10:08 - Redactie dWT Online

Een collegezaal van het Institute for Graduate Studies and Research (IGSR). In november wordt gestart met de masteropleiding Spaans.

Een collegezaal van het Institute for Graduate Studies and Research (IGSR). In november wordt gestart met de masteropleiding Spaans. Foto: Collectie Adekus  

PARAMARIBO - Suriname krijgt een masteropleiding Spaans. In november start de eerste groep van dertien studenten aan het Institute for Graduate Studies and Research (IGSR) met hun studie, die twee jaar duurt. Dit meldt het ministerie van Onderwijs en Volksontwikkeling donderdag.

Het curriculum is opgesteld door docenten uit Cuba en Columbia en Surinaamse deskundigen van de verschillende taalgroepen. Minister Shirley Sitaldien van Onderwijs en Volksontwikkeling beschouwt de komst van de opleiding als een mijlpaal.

Met het Nederlands is Suriname in de regio een buitenbeentje. De masteropleiding kan ons uit dat isolement halen. Vooral voor de contacten met de landen in Latijns-Amerika is het handig om het Spaans te beheersen. Met de studie wil het Minov ook invulling geven aan het vreemdetalenonderwijs in Suriname.

De master Spaans is toegangelijk voor studenten met een MO-B Spaans. Die opleiding wordt al enkele jaren niet meer aangeboden door het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL). Het is de bedoeling die studie nieuw leven in te blazen, nadat de eerste groep de masteropleiding heeft afgerond. Zij zullen dan als docent worden ingezet op het IOL.

Meer weten? Lees voor verdieping en achtergronden de Ware Tijd!

Share on Facebook