Registreren | Inloggen       Colofon
  •  
  • Home
  • Kensmil en SFA openen 2021 met winst

Kensmil en SFA openen 2021 met winst

02/01/2021 22:22 - Terence Oosterwolde

Gavin Kensmil (r) wordt belaagd door spelers van New Orleans.

Gavin Kensmil (r) wordt belaagd door spelers van New Orleans. Foto: SFA Athletics  

PARAMARIBO - Nadat op 15 december het schema van de Stephen F. Austin State University abrupt werd onderbroken vanwege Covid-19, speelden The Lumberjacks zaterdag hun eerste wedstrijd in drie weken. In het eigen William R. Johnson Coliseum in Nacogdoches, Texas werd met 78-67 gezegevierd over de University of New Orleans, die bij de rust al met 22-36 achterstond. Voor SFA was het de eerste wedstrijd in de Southland Conference dit seizoen.

Gavin Kensmil eindigde met vijftien punten en een game-high acht rebounds. De Surinaamse basketballer stond in de basis, speelde 31 minuten en had opnieuw een effectief en efficiënt optreden. Hij scoorde vier van zijn zes veldbaskets en benutte zeven van de acht vrije worpen. De forward had één offensive en zeven defensive rebounds en één assist. Verder beging hij vier turnovers en maakte hij vier fouten. Bij de rust had hij zeven punten, vier rebounds en drie turnovers.

SFA zou op 6 januari moeten uitkomen tegen Texas A&M-Corpus Christi. Echter, de Southland Conference maakte vorige week zaterdag al bekend dat het schema is gewijzigd vanwege Covid-19-gevallen binnen Texas A&M-Corpus Christi. Drie van diens wedstrijden vinden daardoor niet op de geplande datum plaats, waaronder de thuispartij tegen The Lumberjacks. SFA speelt hierdoor pas op 13 januari weer. University of Central Arkansas komt dan op bezoek.

Dit seizoen zijn al acht duels van SFA vanwege Covid-19 afgelast. De ploeg zat in november al in Uncasville, Connecticut toen vanwege een positieve test van een meegereisde persoon het team werd geweerd uit het Mogehan Sun Tournament. Daardoor vonden de ontmoetingen tegen San Francisco (25 november), Towson University (26) en Army (27) geen voortgang.

The Lumberjacks moesten op 15 december noodgedwongen een pauze inlassen in het wedstrijdschema vanwege Covid-19. De wedstrijden tegen Arkansas State University (16 december), Louisiana State University-Shreveport (18), Southeastern Louisiana University (21) en Paul Quinn College (22) werden geschrapt. "Teleurstellend nieuws voor al onze spelers, coaches en staf, maar prioriteit voor ons is de gezondheid en veiligheid van onze spelers", reageerde SFA-hoofdcoach Kyle Keller. "We zullen de adviezen van ons medisch team en de NCAA-reglementen blijven opvolgen." Zaterdag werd dus bekend dat de partij tegen Texas A&M-Corpus Christi van 6 januari geen voortgang vindt.

SFA won vier van de eerste zes wedstrijden die wel werden gespeeld. The Lumberjacks zegevierden in eigen huis over LeTourneau University (102-57), McNeese State University (86-76), Louisiana State University Alexandria (97-79) en University of New Orleans (78-67). De uitpartijen tegen Baylor University (52-83) en University of Louisiana at Monroe (55-66) werden verloren.

Share on Facebook    

Gerelateerde artikelen

Reageren op dit bericht? Bezoek onze Facebook-pagina